استوار مثل کوهجاری مثل رود

گوشی‌های خانواده آیفون 15 حداقل تا 5 سال آپدیت دریافت می‌کنند!

با توجه به فشارهای دولت بریتانیا بر کمپانی اپل، این شرکت آمریکایی به طور رسمی اعلام کرد که حداقل تا 5 سال از گوشی‌های نسل فعلی خود پشتیبانی خواهد کرد.

اخبار تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۳-۲۰
پیشنهادهایی برای شما

کابل چندکاره (چند سر) آمایا مدل ACD-X30

450,000

کابل لایتنینگ آمایا مدل ACD-L30

190,000

اسپیکر آمایا مدل BD88 PRO

7,400,000

کابل تایپ-C آمایا مدل ACD-C30(2M)

320,000
گوشی‌های خانواده آیفون 15 حداقل تا 5 سال آپدیت دریافت می‌کنند!

برخلاف شرکت‌های سازنده گوشی‌های اندرویدی که مدت زمان دریافت آپدیت برای هرگوشی را اعلام می‌کنند، کمپانی اپل تا کنون از مدت زمان پشتیبانی نرم‌افزاری هیچکدام از گوشی‌های خود حرفی نزده بود. اما اکنون به دلیل فشار دولت بریتانیا بر این کمپانی آمریکایی، بالاخره مجبور شد تا مدت زمان دریافت آپدیت گوشی آیفون ۱۵ پرومکس و سایر گوشی‌های این خانواده را اعلام نماید.

گوشی‌های خانواده آیفون ۱۵ حداقل تا ۵ سال آپدیت‌های نرم‌افزاری را دریافت می‌کنند!

کمپانی اپل با قوانین سخت‌گیرانه‌ای از سوی دولت‌های مختلف رو به رو شده است. بعد از اینکه این کمپانی با توجه به درخواست اتحادیه اروپا مجبور شد که قابلیت سایدلود را به گوشی‌های خود در این منطقه اضافه کند، حالا دولت بریتانیا شرکت اپل را مجبور کرده تا به طور رسمی اعلام نماید که گوشی‌های نسل فعلی تا چند سال آپدیت دریافت می‌نمایند.

حالا این غول آمریکایی به طور رسمی اعلام کرده است که گوشی آیفون ۱۵ پرومکس و سایر گوشی‌های خانواده آیفون ۱۵، حداقل تا ۵ سال از پشتیبانی نرم‌افزاری و امنیتی برخوردار خواهند بود. سامسونگ با درج عبارت حداقل در این نامه، شبهات زیادی را به وجود آورده است.

کمپانی‌هایی از جمله سامسونگ و گوگل، برای گوشی‌های پرچمدار خود تا ۷ سال آپدیت ارائه می‌دهند. حالا با توجه به این موضوع، احتمال می‌رود که اپل نیز برای مجصولات پرچمدارش تا همین اندازه آپدیت نرم‌افزاری ارائه کند.

در بخشی از این نامه، اپل عنوان کرده است که:

آپدیتی نرم‌افزاری که از امنیت دستگاه محافظت می‌کند یا آن را ارتقا می‌دهد، ازجمله آپدیتی نرم‌افزاری که مشکلات امنیتی کشف‌شده یا گزارش‌شده به تولیدکننده را برطرف می‌کند.

پشتیبانی اپل حداقل 5 سال از گوشی‌های خود

حالا به نظر می‌رسد که دوران پادشاهی و سلطنت اپل را به پایان است و مجبور به پیروی از قوانینی شده که دولت‌های مختلف وضع می‌کنند. به نظر شما چنین قوانین و اقداماتی تا چه اندازه بر روی بازار فروش گوشی‌های اپل تأثیرگذار خواهد بود؟


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید