استوار مثل کوهجاری مثل رود

سنسور جدید پشت آیپد پرو 2024 چه استفاده‌ای دارد؟

در ساخت آیپد پرو 2024 از حسگر جدیدی استفاده شده بود که ما در این مقاله به شرح استفاده و قابلیت های آن اشاره کردیم.

آموزشی تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۳-۰۲
پیشنهادهایی برای شما

اسپیکر آمایا مدل X1

780,000

هندزفری گردنی آمایا مدل ASP02

1,350,000

هدفون بی‌سیم آمایا مدل ASP01

1,800,000

شارژر دیواری پارسیان همراه 36 وات مدل PH-2024

560,000
سنسور جدید پشت آیپد پرو 2024 چه استفاده‌ای دارد؟

به تازگی اپل از دو محصول جدید خود با نام‌های آیپد ایر 2024 و آیپد پرو 2024، رونمایی کرد. این دو محصول با ویژگی‌های تازه‌ای که دارند، توانسته‌اند پیشرفت قابل توجهی نسبت به نسل قبلی این آیپد‌ها داشته باشند. یکی از ویژگی‌های جدید آیپد پرو 2024، یک سنسور مرموز بوده که درقسمت پشتی دیوایس قرار دارد. ما نیز در این مقاله که خدمت شما ارائه می‌دهیم، قصد داریم در مورد این سنسور صحبت کنیم. 

آیپد پرو 2024 خاکستری رنگ از نمای پشتی که حسگر حساسیت در آن مشخص است.

حسگر نور در قسمت پشتی

در نسل قبلی آیپد پرو، در قسمت پشتی دو لنز دوربین به کار رفته بود که دوربین فوق عریض نام ارند. در این قسمت اسنکر LiDAR، قلش نور و میکروفن نیز قرار گرفته بودند. دوربین فوق عریض در مدل جدید آیپد پرو دیده نمی‌شود و جای این دوربین یک سنسور جدید به کار رفته است. طبق راهنمای کاربری که برای آیپد پرو منتشر شده، این حسگر جدید، مخصوص حسگر نور محیط است که برای کنترل خودکار روشنایی نمایشگر و True Tone کاربرد دارد. در نسل قبلی این سنسور در قسمت جلویی به کار رفته بود. 

ویژگی True Tone

در رونمایی آیپد‌های جدید به قابلیت True Tone این دیوایس‌ها اشاره شد. این ویژگی که به قابلیت تطبیقی شناخته می‌شود برای کاربرد‌هایی هم چون افزایش کیفیت در اسکن اسناد به کار می‌رود. این ویژگی با تشخیص از نور محیط و سایه‌های اطراف به بهبود اسکن را مهیا می‌سازد. حسگر نام برده شده ویژگی‌های دیگر نیز خواهد داشت اما اپل فقط به این دو کاربرد آن اشاره کرده است.


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید