استوار مثل کوهجاری مثل رود

آسان‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن پیام‌های قدیمی در گوشی‌های آیفون

اگر نمی‌خواهید برای پیدا کردن یک پیام قدیمی در زمان نیاز مرتبا صفحه نمایش را بالا و پایین کنید؛ حتما این نوشته را مطالعه کنید.

بانک اطلاعاتی تاریخ انتشار: ۱۴۰۲-۰۹-۲۱
پیشنهادهایی برای شما

اسپیکر آمایا مدل X1

780,000

هندزفری گردنی آمایا مدل ASP02

1,350,000

هدفون بی‌سیم آمایا مدل ASP01

1,800,000

شارژر دیواری پارسیان همراه 36 وات مدل PH-2024

560,000
آسان‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن پیام‌های قدیمی در گوشی‌های آیفون

درست همان زمانی که به یک پیام قدیمی نیاز داریم و مرتب صفحه را برای پیدا کردن آن بالا و پایین می‌کنیم و به این فکر می‌کنیم که کاش راهی برای سریع‌تر پیدا کردن آن پیام لعنتی بود. در ادامه می‌خواهیم با دو راه سریع برای پیدا کردن پیام‌ها در گوشی‌های آیفون آشنا شویم. اگر شما هم با این مشکل دست به گریبان هستید با ما همراه باشید.

درست است که در گوشی‌های آیفون و آیپدها فضای خوبی برای نگهداری پیام‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما حقیقتا پیدا کردن پیام مورد نظر زمانی که ما هزاران پیام داریم می‌تواند کار بسیار سختی باشد. نوشته را تا پایان بخوانید تا زمانی که می‌خواهید از این راهکارها استفاده کنید.

استفاده از Hidden Scroll برای سریع‌تر پیدا کردن پیام‌ها

بالا و پایین کردن صفحات در گوشی‌های لمسی یکی از ساده‌ترین کارهای ممکن به نظر می‌آید اما زمانی که به دنبال چیزی می‌گردید و چند بار پشت سر هم باید صفحه را بالا و پایین کنید به یک کار خسته کننده تبدیل می‌شود. اگر شما هم تجربه‌ی این کار خسته کننده را دارید می‌توانید از راه حل زیر استفاده کنید.

در واقع Hidden scroll یکی از ویژگی‌های پنهان در سیستم عامل iOS است که در این موقعیت‌ها کار شما را راحت‌تر می‌کند و به ترتیب زیر می‌توانید از آن استفاده کنید.

 • نرم‌افزار پیامرسان خود را در سیستم عامل iOS باز کنید و مکالمه‌ای که در آن به دنبال پیام می‌گردید را انتخاب کنید.
 • قسمت بالایی صفحه نمایش در قسمتی که دوربین قرار دارد را لمس کنید. ( در گوشی‌هایی که جزیره داینامیک دارند نزدیک‌ترین قسمت به جزیره را انتخاب کنید.)
 • سیستم عامل این لمس را پردازش می‌کند و چند پیام را به صورت همزمان جا به جا می‌کند.
 • می‌توانید این کار را چندین مرتبه به سرعت تکرار کنید تا پیام مورد نظر خود را پیدا کنید یا حتی به اولین پیام دریافتی یا ارسالی برسید.

درست است که با این روش هم زمان زیادی می‌برد تا به اولین پیام برسید اما از بالا و پایین کردن صفحه‌ی نمایش راحت‌تر است. البته که به خاطر داشته باشید از این راهکار می‌توانید در نرم‌افزارهای دیگر هم استفاده کنید و در استفاده از وقت خود صرفه جویی کنید.

قابلیت hidden scroll در گوشی‌های آیفون

استفاده از پنل جستجو

این روش تنها در صورتی برای شما کاربرد دارد که قسمتی یا کلماتی از پیامی که به دنبال آن می‌گردید را به خاطر داشته باشید؛ تا در قسمتی که طراحی شده بنویسید و پیام اصلی را جستجو کنید. برای استفاده از این روش مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • نرم‌افزار پیامرسان خود را باز کنید.
 • پنل جستجو را در نرم‌افزار باز کنید. ممکن است نیاز باشد صفحه را از وسط به پایین بکشید تا پنل جستجو قابل رویت شود.
 • کلماتی که را به خاطر می‌آورید تایپ کنید یا از قسمت میکروفن استفاده کنید و بخشی از پیام را که به خاطر دارید بخوانید.
 • پیام‌هایی که شامل آن کلمات می‌شوند در صفحه نشان داده می‌شود و اولین پیام در لیست همان جدیدترین است.
 • از میان نتایجی که نشان داده می‌شود؛ می‌توانید پیام مد نظر خود را پیدا کنید.

پنل جستجو در نرم‌افزار پیامرسان

گوشی‌های آیفون چه تعداد پیام را نگهداری می‌کنند؟

تعداد پیام‌هایی که گوشی‌های آیفون نگه می‌دارند به فضای آماده در حافظه گوشی بستگی دارد و البته باید بدانید که پیام‌های حاوی ایموجی و استیکر فضای بیشتری را اشغال می‌کنند.

البته مدت زمان نگهداری پیام‌ها به تنظیمات نرم‌افزار پیامرسان شما هم بستگی دارد. گوشی‌های آیفون به صورت پیش فرض به این صورت تنظیم می‌شوند که پیام‌ها را برای همیشه نگهداری کنند. شما می‌توانید این تنظیمات را از مسیر زیر تغییر بدهید.

 • وارد پنل تنظیمات شوید.
 • قسمت پیام‌ها، تاریخچه پیام‌ها و نگهداری پیام‌ها را به ترتیب انتخاب کنید و تنظیمات را از حالت پیش فرض "همیشه" به هر مدت زمانی که مد نظر خودتان است تغییر دهید.

البته که این تنظیمات پیش فرض را تغییر ندهید بهتر است زیرا تا همیشه می‌توانید قدیمی‌ترین پیام در قدیمی‌ترین دستگاه خود را به راحتی پیدا کنید.


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید