استوار مثل کوهجاری مثل رود

از ابتدای سال تا کنون حدود 13 میلیون دستگاه گوشی وارد ایران شده است!

با اعلام رسمی سازمان گمرک، حدود 13 میلیون گوشی هوشمند به ارزش 3 میلیارد دلار، در سال 1402 وارد کشور شده‌اند. تقریباً یک سوم حجم این گوشی‌ها متعلق به برند اپل است.

اخبار تاریخ انتشار: ۱۴۰۲-۱۲-۰۵
پیشنهادهایی برای شما

کابل چندکاره (چند سر) آمایا مدل ACD-X30

450,000

کابل لایتنینگ آمایا مدل ACD-L30

190,000

اسپیکر آمایا مدل BD88 PRO

7,400,000

کابل تایپ-C آمایا مدل ACD-C30(2M)

320,000
از ابتدای سال تا کنون حدود 13 میلیون دستگاه گوشی وارد ایران شده است!

طبق اعلام سازمان گمرک، در یازده ماه اخیر حدود ۱۳ میلیون دستگاه به صورت قانونی وارد کشور شده است. این ۱۳ میلیون دستگاه، ارزشی حدود ۳ میلیارد دلار دارند که حدود یک سوم آن‌ها متعلق به گوشی‌های اپل است. برخی از این گوشی‌ها نیز به صورت مسافرتی وارد کشور شده‌اند.

۱ میلیارد دلار از گوشی‌های وارداتی مربوط به گوشی‌های اپل است!

سازمان گمرک طی خبری مدعی شد که در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۳ میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد ایران شده‌اند. به طور دقیق، ۱۲ میلیون و ۷۲۱ هزار و ۹۳۲ دستگاه گوشی به ارزش ۲ میلیارد و ۸۳۷ میلیون دلار به صورت تجاری و به طور قانونی وارد کشور شده‌اند.

همچنین ۴۳۵ هزار و ۳۹۴ دستگاه دستگاه گوشی همراه به ارزش ۲۵۲ میلیون دلار نیز به صورت مسافری وارد کشور شده است.

گوشی‌های برند اپل، حدود یک سوم این واردات را تشکیل می‌دهند. از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا کنون ارزش واردات گوشی‌های اپل حدوداً به ۱ میلیارد دلار می‌رسد. این در صورتی که ورود گوشی‌های خانواده آیفون ۱۴ و خانواده آیفون ۱۵ به صورت قانونی به کشور، ممنوع است.

به نظر می‌رسد که گوشی‌های اپل در ایران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند و لقب محبوب‌ترین گوشی اپل در ایران نیز به آیفون ۱۳ نرمال تعلق می‌گیرد.

سازمان گمرک

اغلب حجم واردات گوشی‌های هوشمند به غیر از برند اپل، مربوط به گوشی‌های سامسونگ و شیائومی است. گوشی‌های این دو برند به خوبی توانسته‌اند در بازار ایران به جایگاه خوبی برسند و طرفداران زیادی به دست آورند. به نظر شما محبوب‌ترین گوشی‌های بازار ایران چه گوشی‌هایی هستند؟


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید