استوار مثل کوهجاری مثل رود

ویژگی جدید iOS 18  لو رفت!

در اطلاعاتی از سرورهای اپل لو رفته، یکی از اهداف اپل برای گسترش هوش مصنوعی در آیفون‌ها در زمینه Safari خواهد بود.

بانک اطلاعاتی تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۱-۲۳
پیشنهادهایی برای شما

اسپیکر آمایا مدل X1

780,000

هندزفری گردنی آمایا مدل ASP02

1,350,000

هدفون بی‌سیم آمایا مدل ASP01

1,800,000

شارژر دیواری پارسیان همراه 36 وات مدل PH-2024

560,000
ویژگی جدید iOS 18  لو رفت!

در سال گذشته، اپل اقتدار خود را در بین کمپانی‌های ساخت تلفن همراه مخصوصا در شرق آسیا از دست داد. این موضوع به حدی بود که در کشور چین ۴۰ درصد فروش این شرکت با افت مواجه شد.

متخصصان اپل بر این باورند که علت این موضوع استفاده گسترده دیگر کمپانی‌ها از هوش منصوعی بوده است. از این رو اپل قصد دارد در iOS 18 به صورت گسترده‌ای از هوش مصنوعی استفاده کند.

ios 18 & Ai

هوش مصنوعی به کمک Safari خواهد آمد

از صحبت‌های مدیرعامل شرکت اپل در آخرین مراسم این شرکت که با سهامداران اپل بود، مشخص شد که باید منتظر استفاده گسترده از هوش مصنوعی در iOS 18 باشیم. در افشاگری که از طریق سرور‌های اپل صورت گرفت، یکی از برنامه‌های اپل برای استفاده از هوش مصنوعی لو رفت. این اطلاعات نشان می‌دهد که دایره استفاده از هوش مصنوعی به Safari رسیده و در iOS 18 شاهد دستیار وبگردی خواهیم بود.

دستیار وبگردی چیست؟

پرکاربرد‌ترین استفاده از هوش مصنوعی، آنالیز اطلاعات است. آنالیز دیتا می‌تواند از آنالیز دیتا‌های جمع شده از کاربر شروع شود و به اطلاعات هر قسمت دیگر کشیده شود. در صورتی که اپل، این ویژگی را در دیوایس‌های خود به کار گیرد، می‌تواند که نیاز‌های کاربر را بر اساس اطلاعاتی که از وی جمع کرده بدون نیاز به کار اضافه‌ای در اختیار کاربر قرار دهد.

از سوی دیگر کاربرد‌های دیگری مانند خلاصه کردن صفحات وب و به نمایش گذاشتن اطلاعات مهم از دیگر قابلیت‌های آن خواهد بود.


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید