استوار مثل کوهجاری مثل رود

رونمایی از اولین فروشگاه دانلود بازی در آیفون برای رقابت با اپ استور

طبق گفته‌ها، قرار است که روز پنجشنبه به طور رسمی از برنامه Aptoide برای کاربران آیفون در منطقه اروپا رونمایی شود. آن‌ها به کمک این برنامه می‌توانند بازی‌های مورد نیازشان را از منبعی به جز اپ استور دانلود کنند.

اخبار تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۳-۱۶
پیشنهادهایی برای شما

کابل چندکاره (چند سر) آمایا مدل ACD-X30

450,000

کابل لایتنینگ آمایا مدل ACD-L30

190,000

اسپیکر آمایا مدل BD88 PRO

7,400,000

کابل تایپ-C آمایا مدل ACD-C30(2M)

320,000
رونمایی از اولین فروشگاه دانلود بازی در آیفون برای رقابت با اپ استور

مدتی پیش بود که اتحادیه اروپا، کمپانی اپل را مجبور کرد تا قابلیت سایدلود را به گوشی‌های خود اضافه کند و نصب برنامه‌ها را از انحصار برنامه اپ استور خارج نماید. اپل پس از مقاومت‌های فراوان بالاخره مجبور شد که این کار را عملی کند. حالا پس از مدت‌ها که از این موضوع می‌گذرد، بالاخره قرار است برنامه‌ای برای رقابت با اپ استور و به منظور دانلود بازی با نام Aptoide رونمایی شود.

رونمایی از برنامه Aptoide برای رقابت با اپ استور

پس از کش و قوس‌های فراوان، اپل مجبور شد که تن به خواسته اتحادیه اروپا دهد و دانلود برنامه‌ها را از انحصار اپ استور خارج کند. اخباری که اخیراً منتشر شده، خبر از روی کار آمدن برنامه‌ای می‌دهد که برای رقابت با اپ استور در اختیار کاربران آیفون در منطقه اروپا در دسترس قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که برنامه Aptoide یک اپلیکیشن صرفاً برای دانلود بازی است.

اپلیکیشن Aptoide پیش‌تر نیز جایگزین برنامه پلی استور در گوشی‌های اندرویدی شده بود که مورد استقبال فراوانی قرار گرفت. سازنده این برنامه اعلام کرده است که در ابتدا بازی‌های محدودی را برای کاربران ارائه خواهد داد اما در ادامه با توسعه‌دهندگان بیشتری همکاری خواهند کرد.

روز پنجشنبه به طور رسمی از این برنامه برای کاربران منطقه اروپا رونمایی خواهد شد. اما این رونمایی به طور محدود است و تمامی کاربران قادر به استفاده از آن نخواهند بود. به گفته سازندگان این برنامه، قرار است که با ارسال دعوتنامه برای برخی از کاربران، فقط اجازه دسترسی به ۲۰۰۰۰ هزار نفر را بدهند. این شرکت از روز پنچشنبه به طور میانگین برای ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ نفر دعوتنامه ارسال خواهد کرد.

 برنامه Aptoide

این اولین واکنش جدی به خارج شدن انحصار دانلود برنامه‌ها از اپ استور بود. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که در ادامه این برنامه چه سرنوشتی خواهد داشت. به نظر شما اپلیکیشن Aptoide توان رقابت را اپ استور را دارد یا خیر؟


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید