استوار مثل کوهجاری مثل رود

تکامل سیری و کنترل صوتی؛ ویژگی‌های جدید iOS 18

اپل به زودی با برگزاری کنفرانس WWDC از iOS18 رونمایی می‌کند. با اینحال، قبل از رونمایی از این سیستم عامل ویژگی‌های جدید آن که بر پایه هوش مصنوعی هستند، لو رفته است.

اخبار تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۳-۱۱
پیشنهادهایی برای شما

اسپیکر آمایا مدل X1

780,000

هندزفری گردنی آمایا مدل ASP02

1,350,000

هدفون بی‌سیم آمایا مدل ASP01

1,800,000

شارژر دیواری پارسیان همراه 36 وات مدل PH-2024

560,000
تکامل سیری و کنترل صوتی؛ ویژگی‌های جدید iOS 18

کمتر از یک ماه دیگر کنفرانس WWDC در برگزارمی شود که اپل هر ساله در نیمه دوم سال میلادی برگزار می‌کند. معمولا در این کنفرانس اپل، از سری جدید آیفون‌ها خود و آپدیت برای سیستم عامل iOS رونمایی خواهد کرد. از این رو، شایعه‌ها در مورد iOS18 که در کنفرانس امسال معرفی خواهد شد زیاد است. قرار است این iOS 18 با استفاده از هوش مصنوعی انقلابی را در سیستم عامل iOS به وجود آورد. ما نیز در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از ویژگی‌های جدید iOS 18 که پیش از رونمایی لو رفته، صحبت کنیم. 

سیری و هوش مصنوعی

کنترل صوتی اپلیکیشن‌ها

یکی از ویژگی‌هایی که به کمک هوش مصنوعی قرار است به iOS 18، اضافه شود، کنترل صوتی اپلیکیشن‌ها خواهد بود. این تغییر با تحول در نرم‌افزار سیری میسر شده که با دقت بیشتری خواهد توانست آیفون را کنترل کند. در صورت ایجاد این تغییر، سیری می‌واند به فایل‌های شخصی دسترسی کامل داشته باشد و این فایل‌ها را منتقل، کپی و یا ایمیل کند. در صورتی عملی شدن این ایده، سیری می‌تواند زنجیره‌ای از دستور‌ها را دریافت و تجزیه تحلیل نماید و آن‌ها را به وصورت سری انجام دهد. 

دریافت و تحلیل داده‌ها از سوی سیری

داده‌هایی که از طریق کاربر به آیفون منتقل شده، این پتاسنیل را دارد که مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و سبب ارائه موضوعاتی به کاربر شود. اگر اپل توانسته این میزان تعامل را بین هوش مصنوعی و سیری به وجود آورد، این نرم‌افزار می‌تواند داده‌هایی که در طول زمان از کاربر گرفته را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و انگیزه‌ها، هدف‌ها و حتی ویژگی‌های حسی کاربر را تشخیص دهد و محیطی بهتر را برای کاربر فراهم سازد. از سوی دیگر، سیری می‌تواند بر اساس جست‌و‌جو‌های اینترنتی کاربر، نیاز‌های دوره‌ای آن‌ها را تشخیص دهد و در هر دوره، از این داده‌های پردازش شده برای کمک به کاربر استفاده کند.


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید