استوار مثل کوهجاری مثل رود

امکان تعویض باتری آیقون راحت‌تر می‌شود

تعویض باتری آیفون یکی از چالش های تعمیر این تلفن های همراه بوده که اپل سعی کرده با استفاده از تکنولوژی جدید این چالش را از بین ببرد.

اخبار تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۴-۰۹
پیشنهادهایی برای شما

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل مدل BTS-1388

5,700,000

شیائومی پوکو f5 پرو با رم 12حافظه 512 گیگابایت

27,450,000

شارژر دیواری پارسیان همراه 36 وات مدل PH-2024

640,000

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل مدل BTS-1387

7,100,000
امکان تعویض باتری آیقون راحت‌تر می‌شود

آیفون‌ها محبوب‌ترین تلفن‌های همراه در سطح جهان هستند. این مدل گوشی‌ها، با استفاده از بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا توانسته‌اند که چنین جایگاهی را کسب کنند اما همیشه انتقاد‌هایی به آن‌ها وارد است.

یکی از این انتقاد‌ها مربوط به باتری آیفون‌ها بوده که از حجم باتری و سلامت تا سختی تعویض آن، سبب ایجاد برای کاربران می‌شد. حال اپل سعی دارد با استفاده از تکولوژی جدید تعویض این باتری آیفون‌ها را ساده‌تر کند. 

باتری آیفون

جداسازی چسب با القای الکتریکی 

فناوری جدیدی که اپل قصد دارد از آن برای تعویض باتری آیفون‌ها استفاده کند، جداسازی چسب با القای الکتریکی نام دارد. این روند سبب می‌شود تا به استفاده از روند پیچیده قبلی نیازی نباشد. روش جدید به صورتی است که جریان با ولتاژ کم الکتریسیته، سبب جدا شدن باتری از بدنه خواهد شد.

بنظر می‌رسد که اپل در سری آیفون 16، حداقل در یکی از مدل‌ها از این نوع باتری که با پوشش جدید ساخته می‌شود، استفاده کند تا در صورت موفقیت این باتری جایگزین سری‌های قبلی شود.

سختی تعویض باتری با وجود تغییر جدید

یکی از سختی‌های تعویض باتری با استفاده از این تکنولوژی آسان‌تر می‌شود اما هنوز تعویض باتری آیفون سخت خواهد بود. در ساخت آیفون‌ها، نمایشگر به وسیله چسب و پیچ به بدنه متصل می‌شود که جدا کردن آن پروسه‌ای است.

با این حال استفاده از منبع تغذیه و جریان مستقیم برای جداسازی باتری از بدنه، ایده‌ای بسیار خاص است که اپل آن را توسعه داده است.


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید