استوار مثل کوهجاری مثل رود

قابلیت NFC در گوشی‌های اپل در اروپا به سرنوشت اپ استور دچار می‌شود

اتحادیه اروپا، به کمپانی اپل پیشنهاد کرده است که قابلیت پرداخت به کمک NFC را از انحصار برنامه‌های Apple Pay و Apple Wallet خارج کند. به نظر می‌رسد که اپل چاره‌ای جز قبول کردن این پیشنهاد نخواهد داشت.

اخبار تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۲-۰۱
پیشنهادهایی برای شما

کابل چندکاره (چند سر) آمایا مدل ACD-X30

450,000

کابل لایتنینگ آمایا مدل ACD-L30

190,000

اسپیکر آمایا مدل BD88 PRO

7,400,000

کابل تایپ-C آمایا مدل ACD-C30(2M)

320,000
قابلیت NFC در گوشی‌های اپل در اروپا به سرنوشت اپ استور دچار می‌شود

مدتی پیش بود که با قوانین سخت‌گیرانه اتحادیه اروپا، اپل برای ادامه فعالیت در این منطقه مجبور به طبعیت از این اتحادیه شد. اپل قابلیت سایدلود برنامه‌ها را برای گوشی‌های منطقه اروپا فراهم نمود و انحصار نصب برنامه‌ها را از اپ استور (App Store) خارج کرد.

حالا بار دیگر به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا قصد دارد با قوانین سخت‌گیرانه دیگری اپل را وادار کند تا قابلیت پرداخت با NFC گوشی را از انحصار برنامه Apple Pay و Apple Wallet خارج کند.

قابلیت پرداخت به کمک NFC در گوشی‌های اپل از انحصار  Apple Pay و Apple Wallet خارج می‌گردد!

در ماه آینده کمپانی اپل قصد دارد در منطقه اروپا فناوری Tap-to-Pay را برای کاربرانش به طور کامل آزاد کند تا آن‌ها بتوانند به کمک قابلیت NFC در تمامی درگاه‌های پرداخت و برنامه‌های جانبی، عملیات پرداخت را انجام دهند. در حال حاضر پرداخت هزینه به کمک NFC فقط در برنامه‌های Apple Pay و Apple Wallet امکان‌پذیر است که این دو، از برنامه‌های انحصاری اپل هستند.

اپل دسترسی حسگر فیس آیدی (Face ID) را نیز به منظور انجام عملیات احراز هویت به این برنامه‌های جانبی می‌دهد. کاربران می‌توانند پس از این که این قابلیت فعال شد، سایر اپلیکیشن‌های پرداخت را نیز به عنوان گزینه پرداخت خود اضافه کنند. این قابلیت احتمالاً در تابستان ۲۰۲۴ برای کاربران منطقه اروپا فراهم می‌شود.

با این کار می‌توان گفت که سلطنت و قلدری اپل در منطقه اروپا به پایان خواهد رسید و دیگر قابلیت‌های این گوشی در انحصار برنامه‌های این شرکت نخواهد بود.

Apple Pay

اتحادیه اروپا قبلاً نیز کمپانی اپل را مجبور کرده بود تا نصب برنامه‌ها را از انحصار اپ استور خارج کند تا کاربران مناطق اروپایی بتوانند برنامه‌های مورد نظرشان را از سایر پلتفرم‌ها دانلود و نصب نمایند. این موضوع ابتدا با واکنش سفت و سخت اپل همراه بود اما در نهایت مجبور به انجام این کار شد.

حالا به نظر می‌رسد که این بار هم باز اپل چاره‌ای جز قبول کردن این موضوع ندارد و باید قابلیت پرداخت با NFC را برای تمامی برنامه‌های پرداخت فعال کند. به نظر شما چنین قابلیت‌هایی در ایران نیز فراهم خواهد شد یا خیر؟


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید