استوار مثل کوهجاری مثل رود

شایعات؛ فقط گوشی‌های پرچمدار خانواده آیفون 15 به هوش مصنوعی مجهز می‌گردند!

کمپانی اپل قصد دارد به زودی از هوش مصنوعی خود رونمایی کند. در جدیدترین شایعات گفته می‌شود که برای استفاده از این هوش مصنوعی، حداقل باید از یکی از گوشی‌های آیفون 15 پرو یا آیفون 15 پرومکس استفاده نمایید.

اخبار تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۳-۱۲
پیشنهادهایی برای شما

کابل چندکاره (چند سر) آمایا مدل ACD-X30

450,000

کابل لایتنینگ آمایا مدل ACD-L30

190,000

اسپیکر آمایا مدل BD88 PRO

7,400,000

کابل تایپ-C آمایا مدل ACD-C30(2M)

320,000
شایعات؛ فقط گوشی‌های پرچمدار خانواده آیفون 15 به هوش مصنوعی مجهز می‌گردند!

کمپانی اپل تا یک هفته آینده در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان (WWDC ۲۰۲۴) قصد دارد که از سیستم عامل iOS ۱۸ رونمایی کند. گفته می‌شود که اپل با آپدیت iOS ۱۸ قصد دارد که هوش مصنوعی را وارد گوشی‌های خود کند؛ اما طبق شنیده‌ها، فقط برخی از گوشی‌های آیفون به این هوش مصنوعی مجهز خواهند شد. گفته می‌شود که این هوش مصنوعی با توجه به این که به قدرت پردازش بالایی نیاز دارد، احتمالاً فقط در گوشی‌های پرچمدار خانواده آیفون ۱۵ و بالاتر در دسترس قرار خواهند گرفت.

گوشی‌های آیفون برای پردازش هوش مصنوعی حداقل به تراشه A۱۷ Pro نیاز دارند!

طبق اطلاعیه رسمی اپل که مدتی پیش منتشر شده بود، این شرکت قصد دارد که از تاریخ ۱۰ تا ۱۴ ژوئن ۲۰۲۴ (۲۱ تا ۲۵ خرداد ۱۴۰۳) کنفرانس WWDC ۲۰۲۴ را برگزار کند. یکی از مهم‌ترین بخش‌ها و موضوعاتی که قرار است در این کنفرانس مطرح و رونمایی شود، رابط کاربری جدید آیفون، یعنی iOS ۱۸ خواهد بود. گفته شده است که اپل هوش مصنوعی خود را با این آپدیت وارد گوشی‌های آیفون می‌کند.

هرچه بیشتر به برگزاری این مراسم و رونمایی از iOS ۱۸ نزدیک می‌شویم، جزئیات بیشتری از هوش مصنوعی اپل منتشر می‌شود. یکی از خبرنگاران معتبر و نزدیک به کمپانی اپل با انتشار خبری عجیب کاربران قدیمی محصولات اپل را شوکه کرد.

قبلاً گفته شده بود که احتمالاً بخشی از هوش مصنوعی اپل در فضای ابری پردازش می‌گردد. حالا برای اینکه بتوان این هوش مصنوعی را به طور کامل روی دستگاه اجرا نمود، نیازمند یک تراشه قدرتمند هستیم. این خبرنگار معتقد است که فقط تراشه A۱۷ Pro اپل قادر به پردازش این هوش مصنوعی خواهد بود و هیچکدام از تراشه‌های نسل قبلی از جمله تراشه A۱۶ قادر به انجام چنین کاری نیستند.

هوش مصنوعی اپل

حالا با این تفاسیر، برای پردازش و استفادده از هوش مصنوعی اپل، حداقل باید یا از گوشی آیفون ۱۵ پرو و یا از گوشی آیفون ۱۵ پرومکس استفاده نمایید. تراشه A۱۷ Pro از CPU و GPU قدرتمندتری نسبت به نسل قبلی برخوردار شده است. به طوری که این تراشه می‌تواند ۳۵ تریلیون عملیات در ثانیه را انجام دهد. حالا به نظر شما این نظریه تا چه اندازه می‌تواند صحیح باشد؟


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید