استوار مثل کوهجاری مثل رود

فروش بهتر اپل در چین پس از اعمال تخفیف‌ها!

اپل که برای فروش محصولات خود در چین به مشکل خورده بود، شروع به تخفیف دادن به چینی ها برای خرید کرد. در این مقاله به بررسی اثر این تخفیف ها در دو ماهه اخیر پرداختیم.

اخبار تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۴-۱۰
پیشنهادهایی برای شما

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل مدل BTS-1388

5,700,000

شیائومی پوکو f5 پرو با رم 12حافظه 512 گیگابایت

27,450,000

شارژر دیواری پارسیان همراه 36 وات مدل PH-2024

640,000

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل مدل BTS-1387

7,100,000
فروش بهتر اپل در چین پس از اعمال تخفیف‌ها!

از آن جایی که کشور چین، پر جمعیت‌ترین کشور دنیا است، بازار این کشور یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های عملکرد یک شرکت خواهد بود. در سال 2023 و در نیمه اول سال 2024، فروش شرکت اپل در بازار چین با افت قابل ملاحظه‌ای رو به رو شده بود.

فروش کم اپل سبب شد تا این شرکت دست به دامن تخفیف‌های ویژه برای بالا بردن فروش در بازار چین شود. حال که دوماه از این تخفیف‌ها می‌گذرد قصد داریم نگاهی به عملکرد اپل در این مدت بندازیم. 

فروش آیفون 15 در چین

افزایش 40 درصدی فروش گوشی خارجی در چین

وقتی به بررسی واردات گوشی به بازار چین در ارریبهشت و خرداد ماه دقت کنیم، شاهد افزایش 40 درصدی واردات هستیم. به عبارتی دیگر، در دو ماهه اخیر، تعداد تلفن‌های همراه وارد شده نسبت دو ماهه سال قبل، 1.425 میلیون افزایش واردات دیده می‌شود.

این آمار‌ها به صورت خاص به اپل اشاره نمی‌کنند اما برترین برند وارداتی تلفن همراه در این دوماه مختص محصولات اپل بوده که نشان می‌دهد افزایش آمار به صورت محسوسی به محصولات اپل مربوط است. 

چرا فروش اپل در چین افت داشت؟

اپل در تولید آیفون 15، به صورت بسیار محدود از هوش مصنوعی استفاده کرد. این موضوع در حالی بود که شرکت‌هایی مانند هواوی و شیائومی به صورت گسترده‌ای استفاده از هوش مصنوعی را در دستور کار خود قرار دادند. همین موضوع استفاده از محصولات هواوی و شیائومی را کاربردی‌تر از اپل می‌کرد. قسمت دوم ماجرا نیز مربوط به قیمت بود.

محصولات اپل بدون دلیل خاصی، نسبت به هم رده‌های خود در دیگر شرکت‌ها قیمت بالاتری داشتند و همین موضوع سبب تمایل چینی‌ها به خرید تلفن‌های همراه داخلی شده بود. از این رو، اپل دست به ایجاد تخفیف‌های گسترده برای محصول خود در چین زد.


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید