استوار مثل کوهجاری مثل رود

اگر گوشی آیفون دارید، آن را از شب تا صبح به شارژ متصل نکنید!

کمپانی اپل در صفحه پشتیبانی خود اطلاعات آموزش‌هایی را درباره نحوه شارژ کردن گوشی‌های این برند ارائه کرده است. این شرکت معتقد است که گوشی در هنگام شارژ شدن باید در مکانی قرار گیرد که تهویه مناسبی دارد.

آموزشی تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۲-۱۰
پیشنهادهایی برای شما

کابل چندکاره (چند سر) آمایا مدل ACD-X30

450,000

کابل لایتنینگ آمایا مدل ACD-L30

190,000

اسپیکر آمایا مدل BD88 PRO

7,400,000

کابل تایپ-C آمایا مدل ACD-C30(2M)

320,000
اگر گوشی آیفون دارید، آن را از شب تا صبح به شارژ متصل نکنید!

شرکت اپل با انتشار بیانیه‌ای رسمی نسبت به شارژ کردن گوشی‌ها از شب تا صبح واکنش نشان داد. این شرکت مدعی است که در صورت عدم پایبندی به نکات ایمنی، احتمال آتش سوزی و انفجار گوشی‌ها وجود دارد. در همین راستا پیشنهاد کرده است که گوشی‌ها را فقط تا ظرفیت 80 درصدی شارژ کنید و در هنگام شارژ از استفاده کردن با گوشی خودداری کنید.

تذکر جدی اپل؛ گوشی‌های خود را هرگز از شب تا صبح به شارژ متصل نکنید!

کمپانی اپل با انتشار مقاله‌ای در صفحه پشتیبانی خود درباره شارژ کردن گوشی‌های آیفون نکاتی را یادآوری کرده است. بخش عمده این مقاله مربوط به این است که قبل از خوابیدن گوشی خود را به شارژ متصل نکنید. اگر هم مجبور به انجام چنین کاری شدید، گوشی خود را در مکانی قرار دهید که تهویه مناسبی داشته باشد تا از بالا رفتن حرارت جلوگیری کند.

شرکت اپل دراین باره می‌گوید:

هنگامی که دستگاه، آداپتور برق یا شارژر بی‌سیم به برق متصل است، روی آن‌ها نخوابید و آن‌ها را زیر پتو، بالش یا زیر بدن قرار ندهید. استفاده از کابل‌ها و آداپتور‌های آسیب‌دیده، ساییده شده یا بیش از حد فرسوده خطر آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی یا آسیب را افزایش می‌دهد و آن‌ها باید بلافاصله تعویض شوند. همچنین، شارژ گوشی در مکان‌های مرطوب توصیه نمی‌شود.

این شرکت آمریکایی به طور کلی معتقد است که در هنگامی که گوشی در حال شارژ شدن است، باید عملیات تهویه هوا به خوبی انجام شود تا از افزایش دمای به رویه گوشی جلوگیری کند. همچنین به اعتقاد اپل، حتماً باید گوشی‌ها را با آداپتور اصلی این شرکت به شارژ متصل کنید وگرنه خطرات احتمالی زیادی گوشی شما را تهدید خواهد کرد.

شارژ کردن گوشی‌های اپل

در نهایت این شرکت پیشنهاد می‌دهد که گوشی‌های خود را در بازه 30 درصد الی 80 درصد به برق متصل کنید تا میزان سلامت باتری حفظ شود. به نظر شما تا چه اندازه این گفته‌های اپل مفید بود و می‌تواند در روند شارژ کردن گوشی‌ها اثر بخش باشد؟


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید