استوار مثل کوهجاری مثل رود

سر درد، گردن درد و کبودی چشم؛ آثار استفاده از ویژن پرو اپل

هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو مشکلات جسمی زیادی را برای کاربر به همراه داشته است. کمپانی اپل توصیه کرده در صورت مشکل، دیگر از این گجت هوشمند استفاده نکنند!

اخبار تاریخ انتشار: ۱۴۰۳-۰۱-۲۳
پیشنهادهایی برای شما

اسپیکر آمایا مدل X1

780,000

هندزفری گردنی آمایا مدل ASP02

1,350,000

هدفون بی‌سیم آمایا مدل ASP01

1,800,000

شارژر دیواری پارسیان همراه 36 وات مدل PH-2024

560,000
سر درد، گردن درد و کبودی چشم؛ آثار استفاده از ویژن پرو اپل

کاربرانی که تا کنون از گجت هوشمند ویژن پرو اپل استفاده کرده‌اند، با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند. وزن سنگین هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو باعث بروز مشکلاتی از جمله گردن در و کبودی زیر چشم کاربران شده است. همچنین به دلیل کم بودن فاصله لنز‌ها تا چشم، سر درد هی شدید و ناگهانی از جمله آثار دیگری است که کاربران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

مشکلات جدید ویژن پرو اپل؛ آسیب‌های جسمی شدیدتری به سراغ کاربران آمده است!

پس از گذشت مدت کوتاهی از عرضه هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو اپل کاربران انتقاد شدیدی درباره وزن سنگین این گجت داشتند. آن‌ها معتقد بودند که در طولانی مدت آثار مخرب زیادی بر جسم کاربر دارند. اما اپل با قاطعیت این ادعا را رد کرده بود اما حالا اوضاع به گونه دیگری رقم خورد. کاربرانی که از این گجت استفاده کرده‌اند، با آسیب‌های جسمی متعددی رو به رو شده‌اند.

مدتی پیش بود که برخی از این دستگاه‌ها با مشکل ترک خوردن صفحه نمایش مواجه بودند که کاربران با مرجوع کردن این کالا به فروشگاه اپل، اعتراض خود را نسبت به این موضوع بیان کردند.

اما حالا مدیر بازاریابی شرکت Hopscotch Interactive که یکی از کاربران هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو بوده، با انتشار تصویری عنوان کرده است که این دستگاه به دلیل وزن بالایی که دارد و فشاری که بر گونه‌ها وارد می‌کند، باعث کبودی دور چشمش شده است.

کبودی ناشی از ویژن پرو اپل

همچنین برخی دیگر از کاربران از خستگی زود هنگام چشم در زمان استفاده از این گجت هوشمند گلایه کرده‌اند. از دیگر مشکلاتی که وزن بالای آن بر جسم کاربر وارد می‌کند، می‌توان به گردند درد و کمر درد اشاره کرد.

راهکار اپل برای مقابله با این مشکلات؛ از ویژن پرو استفاده نکنید!

پس از اظهار نظر کاربران درباره مشکلات هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو، کمپانی اپل نسبت به این انتقادات واکنش نشان داد. اپل پیشنهاد داد که بیش‌تر از ۳۰ دقیقه از این دستگاه استفاده نکنند. همچنین اپل بیان کرد در صورتی که با مشکلات این دستگاه مشکل دارند، دیگر از این گجت هوشمند استفاده نکنند!

ویژن پرو اپل

با توجه به قیمت ۳۵۰۰ دلاری که این هدست واقعیت ترکیبی دارد، وجود چنین مشکلاتی منطقی به نظر نمی‌رسد. اپل باید پیش از عرضه این دستگاه به فکر رفع چنین مشکلاتی می‌افتاد و چنین توصیه‌هایی در زمان حال، دیگر فایده‌ای ندارد. به نظر شما این گجت در بازار جهانی می‌تواند فروش خوبی را پشت سر بگذارد یا خیر؟


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید