استوار مثل کوهجاری مثل رود

اتصال یکی از گوشی‌های سامسونگ به صورت مستقیم به اینترنت ماهواره‌ای

ایلان ماسک خبر داد که یکی از گوشی‌های شرکت سامسونگ به اینترنت ماهواره‌ای متصل شده است و توانسته سرعت دانلود 17 مگابیت بر ثانیه را به ثبت برساند.

اخبار تاریخ انتشار: ۱۴۰۲-۱۲-۱۳
پیشنهادهایی برای شما

اسپیکر آمایا مدل X1

780,000

هندزفری گردنی آمایا مدل ASP02

1,350,000

هدفون بی‌سیم آمایا مدل ASP01

1,800,000

شارژر دیواری پارسیان همراه 36 وات مدل PH-2024

560,000
اتصال یکی از گوشی‌های سامسونگ به صورت مستقیم به اینترنت ماهواره‌ای

در روز گذشته شاهد اتصال یکی از گوشی‌های سامسونگ به طور مستقیم به اینترنت ماهواره‌ای بودیم. این گوشی بدون هیچ واسطه و گیرنده‌ای به ماهواره‌های اسپیس‌ ایکس متصل شده است. همچنین این گوشی سرعت دانلود ۱۷ مگابیت بر ثانیه را به ثبت رسانده که عملکرد قابل توجهی داشته است.

سرعت دانلود در گوشی‌ با اتصال به اینترنت ماهواره‌ای به ۱۷ مگابیت بر ثانیه می‌رسد!

ایلان ماسک با انتشار پستی در صفحه اجتماعی خود مدعی شده است که به تازگی یکی از گوشی‌های سامسونگ توانسته به اینترنت ماهواره‌ای دسترسی پیدا کند. نقطه قابل توجه اینجاست که این اتصال به صورت مستقیم صورت گرفته و به کمک سرویس اینترنت Direct to Cell انجام شده است. این گوشی توانسته رکورد سرعت دانلود جدیدی را از خود بر جای بگذارد.

این گوشی توانسته سرعت دانلود ۱۶.۹ مگابیت بر ثانیه را به ثبت برساند. سرعتی که تا کنون نظیر آن در سطح کره زمین مشاهده نشده است. همچنین ایلان ماسک عنوان کرده است که برای این تست، از گوشی‌ای استفاده شده که هیچگونه دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای نداشته است. اسپیس‌ایکس با بهره‌مندی از سرویس اینترنت Direct to Cell در تلاش است که تا پایان سال ۲۰۲۵ میلادی، افراد بیشتری به اینترنت ماهواره‌ای دسترسی داشته باشند.

اتصال به اینترنت ماهواره‌ای

این شرکت تا کنون ۶ ماهواره Direct to Cell را به فضا ارسال کرده است. اکنون اولین آزمایش این ماهواره موفقیت‌آمیز بود و توانست بسیاری از مردم جهان را شگفت‌زده کند. به نظر می‌رسد که با عملی شدن این اتفاق، اینترنت در سراسر جهان یکسان خواهد بود و دیگر خبری از فیلترینگ و محدودیت نیست. لبته نمی‌توان در مورد این موصوع به طور قطعی صحبت کرد. اما به طور قطع، سرعت اینترنت بالایی را تجربه خواهیم کرد. به نظر شما این تکنولوژی در چه سالی در دسترس مردم ایران قرار خواهد گرفت؟


جدیدترین مقالات


بروزترین مقالات حوزه تکنولوژی را از پلوار بخواهید